Priz Tesisatı

Elektrik akımını sağlamak için, elektronik aletlerin fişini takıldığı bölgeye priz denir. Günümüzde neredeyse her işimizi priz yardımı ile hallederiz. Prizlerin malzemesi yanmazdır. Bu malzeme PVC ve porselenden üretilmektedir. Birçok priz çeşidi vardır. Bu priz çeşitleri kullanım alanlarına göre değişmektedir. Normal priz, topraklı priz, ups, data hattı, telefon bağlantısı veya üç fazlı priz olarak karşımıza çıkar. Günlük kullanıma uygunluğu ve alanına bağlı olarak kullanımı değişir. Firmamız en usta kişiler ile birlikte priz tesisatı ve arıza işlemlerini sağlamaktadır.

Priz Tesisatı Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir ? 0532 247 97 98


Priz tesisatı kendi arasında kullanımlarına göre 3 gruba ayrılır. Bunların başında, sıva altı priz gelir. Dışı sert bir PVC’den üretilir. Çok çeşitli renk skalasına sahiptir. Elektrik bağlantılarının yapılacağı alan yanmaz PVC’den üretilmektedir. Dış yüzeyi yalıtkandır. Fakat, Kablo bağlantı alanları ve kontaklar bunun dışında kalır. Asla tehlikeli bir durum söz konusu olmaz. Zaman içerisinde çıkan arızalara profesyonel ekibimiz ile tesisat tamiri yapılır.

En yaygın kullanım şekli topraklı çeşididir. İsteğe göre topraksız priz modelleri de kullanılır. Sıva üstü prizi ise; PVC veya porselen özel bir malzemeden üretilmektedir. Yanmaz özelliğe sahiptir. Priz tesisatı hizmetleri her zaman yüksek kalite standartlarında bir hizmetin sunulmasını şart kılar. Zira yaşam alanlarındaki priz tesisatı sorunları insan güvenliğini de tehlikeye düşürmektedir. Bundan dolayı mutlaka priz tesisatını alanında uzman olan bir ekime yaptırmak olmazsa olmaz bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır!

Son yıllarda sıkça tercih edilir. Bunun sebebi hem dekoratif olması hem de kullanışlı olmasıdır. Fakat zaman içerisinde kullanım alanları da değişmektedir. Bu yüzden Nemli yer prizleri daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Bu tesisatta kullanılan prizler; su, toz, patlayıcı madde, nem gibi durumlar için korumaya alınır. Kullanım alanları çok fazladır. Sağlam bir malzeme ve kullanışlı bir ürün olduğu için büyük yapılarda sıkça tercih edilir.

7/24 Priz Tesisatı Hizmeti 0532 247 97 98


Priz tesisatı mutlaka usta eller tarafında yapılması gerekir. Zaman içerisinde eskiyen veya değişmesi gerek priz tesisatlarında profesyonel tesisat ekiplerimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Böylece ortaya çıkan priz tesisatı ihtiyacının etkili bir düzeyde karşılanması noktasında firmamız çözüm odaklı bir hizmetin de adresi konumunda yer almaktadır.